[05-Dec-2018 08:47:40 Asia/Tehran] PHP Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function add_action() in /home/ahangdow/public_html/mailyahoo.ir/wp-content/themes/author/inc/customizer.php:3 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/ahangdow/public_html/mailyahoo.ir/wp-content/themes/author/inc/customizer.php on line 3 [05-Dec-2018 10:22:24 Asia/Tehran] PHP Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function add_action() in /home/ahangdow/public_html/mailyahoo.ir/wp-content/themes/author/inc/customizer.php:3 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/ahangdow/public_html/mailyahoo.ir/wp-content/themes/author/inc/customizer.php on line 3 مقامات روس: آمریکا به آرزوی بازگشت به جهان تک‌قطبی نخواهد رسید رفتن به نوشته‌ها

مقامات روس: آمریکا به آرزوی بازگشت به جهان تک‌قطبی نخواهد رسید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، یک مقام وزارت امور خارجه روسیه یادآور شد که آمریکا مدتهاست که در مسیر خارج شدن از پیمان مربوط به نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط با روسیه گام برداشته و اصلی‌ترین انگیزه آن، آرزوی بازگشت به جهان تک‌قطبی است.

پیش از این “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که آمریکا از پیمان موشکی با روسیه که‌ در سال 1987 منعقد شده، خارج خواهد شد. چرا که به عقیده او، مسکو این توافقنامه دوجانبه را نقض کرده است.

این دیپلمات روس که نامش فاش نشده، در تفسیر این سخنان گفت: «روسیه بارها به طور علنی اقدامات آمریکا در مغایرت با پیمان نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط را نام برده است. واشنگتن سال‌های زیادی است که در این مسیر حرکت می‌کند و قصد دارد گام به گام پایه و اساس این توافقنامه را از بین ببرد.»

وی افزود: «این تصمیم گیری در راستای خروج ایالات متحده از توافقات بین المللی و حقوقی است که این کشور را در برابر تعهدات مساوی با شرکای خود قرار داده و بدین ترتیب به مفهوم “منحصر به فرد بودن آمریکا” آسیب رسانده است.»

به گفته وی، مهمترین انگیزه برای این اقدامات هم آرزوی بازگشت به جهان تک‌قطبی است که هرگز تحقق نخواهد یافت.

“آلکسی پوشکوف” رئیس کمیسیون سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز امروز (یکشنبه) در صفحه تویئتر خود نوشت: «خروج واشنگتن از پیمان مربوط به نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط، دومین ضربه را به ثبات راهبردی در جهان وارد خواهد کرد. اولین ضربه خروج آمریکا از پیمان مربوط به دفاع ضدموشکی در سال 2001 بود و این بار نیز مبتکر این اقدام طرف آمریکایی است.»  

“فرانتس کلینتسویچ” عضو ارشد کمیته امور دفاعی و امنیت شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز در تفسیر سخنان ترامپ تاکید کرد، آمریکا هیچ دلیلی برای اثبات نقض‌ پیمان نابودی موشک‌های برد کوتاه و متوسط از سوی روسیه ندارد و در واقع تنها مایل است تا مسکو را به سمت مسابقه تسلیحاتی جدیدی سوق دهد.

این سناتور گفت: «این تصمیم گیری اصلا برای ما غیرمنتظره نیست. واضح است که هیچ دلیل و مدرکی درباره نقض این پیمان از سوی روسیه وجود ندارد. این تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن منافع متحدین اروپایی واشنگتن و به طور مستقیم در راستای همان راهکاری است که آمریکا طی سال‌های اخیر در عرصه بین المللی دنبال کرده است.»

این مقام پارلمانی با تأکید بر اینکه زبان تهدید و زورگویی نتیجه‌ای نخواهد داشت،  افزود: «آنها می خواهند مانند دوران اتحاد جماهیر شوروی روسیه را به سمت مسابقه تسلیحاتی سوق دهند، ولی این مسئله رخ نخواهد داد. من تردیدی ندارم که کشور ما می‌توانند در هر شرایطی تامین امنیت خود را بطور کامل تضمین کند.»

انتهای پیام/

منتشر شده در Uncategorized

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *